Local News Durres, Albania
Headline Dita:  Posted: 
Headline Dita:  Posted: 
Headline Dita:  Posted: 
imgFlag LinkTwitter
Navigator
Nearby:
Select
Refresh
Newspaper Media:
Durres Lajm 
Durres, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Dita 
Nacional sh.a. Rr. Donika Kastrioti
pas Kullave Binjake Vila 9/1
Phone: 35568 90 89565
Tirane, Albania

Connect: Posts  
Get Media Nearby
Newspaper Media:
24 Ore 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
ABC News 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Standard 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Super Sport 
Tirane, Albania
Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Telegraf 
Tirane, Albania
Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Gazeta 55 
Rr. Medar Shtylla
qendra e biznesit
Phone: 04 2321364
Tirane, Albania

Get Media Nearby
Newspaper Media:
Albeu 
Jordan Misja Street
Usluga Complex no. 12
Phone: 355 67 22 222 04
Tirane, Albania

Get Media Nearby
Newspaper Media:
Balkan Web 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Bota 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Channel One 
Phone: 355 4 2 34 7577
Tirane, Albania

Get Media Nearby
Newspaper Media:
Mapo 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Gazeta Shqip 
Rr. Five Martyrs Nr. 20
Mëzez
Phone: 068 908 0080
Tirane, Albania

Connect: Posts Tweets Videos
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Ikub 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
TV News Media:
KLAN 
Aleksander Moisiu nr.97
Prane Ish – Kinostudio
Phone: 355 42 347 821
Tirane, Albania 1007

Connect: Posts  Videos
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Koha Jone 
Phone: 0697044477
Tirane, Albania

Get Media Nearby
Newspaper Media:
Lajme Shgip 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Lajmi i Fundit 
Tirane, Albania
Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Monitor 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Rilindja Demokratike 
Pranë Selisë Qëndrore PD
Bulevardi Zhan Dark nr 11
Phone: 355 682074313
Fax: 355 4 2230329
Tirane, Albania

Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
TV News Media:
RTV-Scan 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Shekulli 
Tirane, Albania
Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Sport Ekspres 
Tirane, Albania
Connect: Posts  
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Tir Fax 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Tirana Times 
Phone: 00355 4 440 0083
Fax: 00355 4 440 0085
Tirane, Albania

Get Media Nearby
TV News Media:
Top Channel 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
TV News Media:
Vizion Plus 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Embassy:
U.S. Embassy Tirana 
Rruga e Elbasanit
No. 103
Phone: 355 4 2247 285
Tirana, Tirane

Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
ATA 
Tirane, Albania
Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Gazeta Tema 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Lajme 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
NOA 
Tirane, Albania
Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
TV News Media:
Ora News 
Alexander Moisiu
Former Kinostudio No 76
Phone: 355 4 2 34 7577
Tirane, Albania

Connect: Posts Tweets Videos
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Panorama 
Panorama Street (behind Harry Fultz School)
Nd.3 H.14 Ap.3 Municipal Unit no.9
Phone: 355 42 403 207
Fax: 355 42 403 206
Tirane, Albania 1016

Connect: Posts Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Revista Klan 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Audio News Media:
RTSH 
Rruga Ismail Qemali № 11
Phone: 355 4 2223911
Tirane, Albania

Connect: Posts  Videos
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Shqiperia 
Tirane, Albania
Connect: Posts  
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Shqiptarja 
Tirane, Albania
Connect: Posts Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
SOT 
Tirane, Albania
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Albanian Daily News 
Dervish Hima Street
ADA Tower No. 1
Phone: 355 4 5600 616
Tirana, Tirane

Connect: Posts  
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Vijesti 
Phone: 382 0 20 404 626
Fax: 382 0 20 242 306
Podgorica, Montenegro

Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Dubrovnik Portal 
Dubrovnik, Dubrovacko-Neretvanska County
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Dubrovnik Vjesnik 
Dubrovnik, Dubrovacko-Neretvanska County
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Nova Makedonija 
ul. Yuri Gagarin no. 15
Phone: 389 (0) 2 5511711
Skopje, Macedonia 1000

Get Media Nearby
Newspaper Media:
Makedonsko Sonce 
Skopje, Macedonia
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Brindisi Libera 
Phone: 393 1267398
Fax: 0831 1810977
Brindisi, Puglia

Connect:  Tweets 
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Gazeta Express  
Pristina, Kosovo
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Koha Ditore 
Pristina, Kosovo
Get Media Nearby
Newspaper Media:
Bota Sot 
Pristina, Kosovo
Get Media Nearby
Select PreviewView Here or  Posts Tweets Videos  to Preview resources.
Date/Time It is 1/19/2020 2:15:28 AM in Tirana, Albania


Gazeta Shqip Online synon rritjen e transparencës dhe informimin e plotë të publikut rreth qasjeve që ndikojnë në jetën dhe mirëqënien e tyre.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Gazeta Shqip - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Here


18 janar 2020

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Dashi Sot pritet një ditë e mirë për ju, pasi yjet me Marsin në krye janë shumë pozitivë. Ke shumë ide dhe ndoshta jeni të pavendosur në zgjedhje, por ju

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 4.032 ton marmelatë në Pikë Kufitare të Hanit të Hotit. Nga kontrollet e kryera prej  Drejtorisë Rajonale të AKU-së Shkodër në Pikën e Inspektimit Kufitar Hani i Hotit u konstat...
Continue reading at
24 Ore.

Posted:  Get Media Nearby
Source: 24 Ore - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Lirimi nga gjyqtarja e Krujës Enkeleda Hoxha, i Endrit Dokles, anëtar i bandës së Durrësit, i dënuar më parë me burgim të përjetshëm ka sjellë reagim të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Pasi u shpr...
Continue reading at
24 Ore.

Posted:  Get Media Nearby
Source: 24 Ore - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Lajmi i trishtuar i ndarjes nga jeta në moshëm 59 vjeçare, në mënyrë të parakohshme, nga një sëmundje e rëndë, e aktorit të njohur Xhevdet Ferri ka sjellë mesazhe të shumta ngushëllimi nga institucione të art...
Continue reading at
24 Ore.

Posted:  Get Media Nearby
Source: 24 Ore - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 552-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu (1405-17 janar 1468). Gjergj Kastrioti Skënderbeu, heroi kombëtar i shqiptarëve, strateg dhe burrë s...
Continue reading at
24 Ore.

Posted:  Get Media Nearby
Source: 24 Ore - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Ikja e shqiptarëve nga vendi i tyre është një dukuri që ka prekur të gjithë rajonin. Në konferencën e 16-të parlamentare rajonale për integrimin europian të shteteve pjesëmarrëse në Procesin

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Virusi i gripit në Greqi deri tani ka shkaktuar 8 viktima, dhjetë ditët e fundit. Autoritetet greke të shëndetësisë u shprehën se duke marrë në konsideratë numrin e madh të

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Një tërmet me magnitudë 4.9 të Shkallës Rihter ka rënë në ishullin Zakynthos të Greqisë duke u ndier dhe në zonat përreth. Raportohet se nuk ka dëme në njerëz apo

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Balkanweb raporton se nga super-aksioni policor është

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Stina e dimrit është një ndër periudhat që bakteret dhe viruset mund të përhapen me shpejtësi e sidomos ai i gripit. Nisur nga situata e rëndë e gripit në rajonin

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka reaguar pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike se ky institucion humbi 64 milionë euro vitin që shkoi, duke e zhytur kompaninë publike

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim do të marrë detyrën zyrtarisht më 30 janar në orën 5:30 të pasdites së asaj dite. Balkan web mëson se pas

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lajçak në konferencën për sfidat strategjike të BE-së në

Posted:  Get Media Nearby
Source: Dita - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës. “Në zonat e u...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Një 19-vjeçare shet virgjërinë për 1.2 milion euro, pasi kontaktoi një agjenci të njohur online dhe u kontaktua nga një biznesmen gjerman, 58-vjeç, i cili tani dëshiron edhe të martohet me të. Ekaterina, ...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për ...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Gjykata e Tiranës ka ndryshuar sot masën e sigurisë për 6 personat e dyshuar të rastit të bujshëm “Toyota Yaris”, që u kapën në Portin e Durrësit, në qershor të vitit 2018, me 3.4 milionë euro. Gazetarja Klod...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Policia italiane ia doli të shkatërrojë një organizatë të mirfilltë kriminale, e cila merrej me trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, kryesisht drogave të forta. Me urdhër të policisë italiane, operacioni...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Nga Avokati Altin Goxhaj Reagim i Koalicioni Per Shqiperine Sot Ralf Gjoni i 'O-pozites' Parlamentare ka cuar ne Parlament nje Projektligj per nje Sistem Zgjedhor Proporcional Kombetar te Hapur sepse gjoja e paskerkan ke...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


RT @StateDept: Live now! Watch Special Representative for Iran Brian Hook deliver remarks.

Posted:  Get Media Nearby
Source: U.S. Embassy Tirana - Tirana Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Nga Agron Tufa Postcriptum 1: nga 'Punët dhe ditët' e ish oficerit të Sigurimit, shokut Xhavit Shala, sot Drejtor i lartë i Policisë së Shtetit dhe disa pyetje të karakterit mistik për shokun Xhavit: 1. Kë/cilët ...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Organizata e Kombeve të Bashkuara, ashtu si çdo fillim vit, ka publikuar perspektivën dhe situatën ekonomike botërore. Për Shqipërinë, organizmi projekton një rritje ekonomike në 3%, bindshëm nën projeksi...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Destan Qorrit nga Drenasi. Sipas policisë, Qorri akuzohet për tri vepra penale “dhunim, sulm seksual dhe kanosje”&#...
Continue reading at
Standard.

Posted:  Get Media Nearby
Source: Standard - Tirane Albania
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source
News Subject to Search for:
Search
View Featured linkKARRON HOWARD, Age Now: 14,
Missing: 01/14/2020. From: BALTIMORE, MD.
Contact: Baltimore City Police Department (Maryland)
1-410-369-2359.
View Featured linkDEREK MESSIMORE, Age Now: 17,
Missing: 01/14/2020. From: ELKHART, IN.
Contact: Elkhart County Sheriff's Office (Indiana)
1-574-533-4151.
Mbi 100 trupa të Policisë rrethojnë fshatin Hoshtimë për arrestimin e Xhevahir Jonuzi

Gazeta Shqip Online synon rritjen e transparencës dhe informimin e plotë të publikut rreth qasjeve që ndikojnë në jetën dhe mirëqënien e tyre.

Posted:
Source: View Here
View Featured linkWith over 14 years of Information Technology experience, Software Change Management, and Endevor Administration. Call: 1-877-888-0170 or Email us: Office@morfordc2.com. We can help wth all of your mainframe computer "Endevor" needs. mc2...
Ora Juaj - Shtypi i Ditës dhe telefonatat në studio me Klodi Karaj (17/01/2020)

#rtvora #oranews #orajuaj Follow RTV Ora Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on YouTube...

Posted:
Source: View Here
Reforma zgjedhore deputeti Bushati: S'ka faj sistemi politika duhet të marrë përgjegjësitë

#rtvora #oranews Me reformën e re zgjedhore synohet që politika të marrë përgjegjësi dhe të mos ja lërë fajin sistemit. Deputeti i PS Ervin Bushati në një...

Posted:
Source: View Here
Kafsho #72 - "Supë kale" "Pulë SATAY"

#rtvora #oranews #kafsho #kitchen “Kafsho” një reality show komedi qe transmetohet cdo dite ne RTV Ora me shef Titin dhe Olimpian. Një show i përditshëm ku...

Posted:
Source: View Here
View Featured linkI teach people how to make great Crafts using Calligraphy, Pencil drawings, COPICS, Colored Pencils and Stamps. Follow Me on Instagram. See my instructional videos on YouTube. View my collections on Pinterest.
Thank you for sharing, Natasha.
...
View Featured linkSHAINA RIDINGS, Age Now: 17,
Missing: 01/15/2020. From: MARYLAND HEIGHTS, MO.
Contact: Saint Louis County Police Department (Missouri)
1-636-529-8210.
Headline News, Television and Newspaper Previews, Weather Conditions and Forecast. Zip-News.com
Connect: Posts Tweets Videos RSS Feed
Refresh
Zip-News.com is a news aggregator. Do not credit any content found on this site to Zip-News.com, Information credit belongs to the originating sources only (provided).
1050|42|||-104591|Durres, Albania|41.32306|19.44139|-1